#°#°#°#°# I aM SoRRy, I cAn'T bE pErFeCt ... YoUr LuC!ŠeK #°#°#°#°#

PiErCiNg :P

25. února 2008 v 18:21

Piercing

Piercing je hodně moderní záležitost a ač si myslím, že jeho originalita pomalu klesá, je stále spousta z nás, kdo si rád tělo nějakou náušničkou navíc ozdobí. Mezi nejčastější a nejrozšířenější patří piercing ucha, hodně oblíbený je u žen piercing pupíku, odvážnější z nás mají piercing v obličeji a ti největší fandové titanových ozdobiček jdou i do piercingu genitálií. Pokud zrovna přemýšlíte o nové náušničce a nemáte ještě jasno, kam ji dát, dobře si promyslete, jestli vám nebude vadit v zaměstnání (né každý šéfík je tolerantní k propíchnuté bradě a obočí :), pokud to snesou vaši rodiče (mladší 18 let budou ve studiu potřebovat písemný souhlas rodičů), zda jste skutečně rozmyšlení a nebudete chtít po týdnu piercing vyndat (chvilku trvá, než se dírka po něm alespoň trošičku zacelí a v době hojení se ani nedoporučuje piercing vyndavat!). Na piercingu nešetřete, svěřte se do zkušených rukou odborníků, rozhodně nedoporučuji zkoušet si propíchnout pupík nebo jazyk doma.

piercing foto piercing foto piercing fotopiercing fotopiercing foto piercing fotopiercing foto piercing foto

Piercing - typy

Asi vás bude zajímat, který piercing se hojí nejdéle a jehož aplikace bolí nejvíce. Je to hodně individuální, ale nejméně bolestivý je asi bolí piercing uší, pupíku, nosu, obočí. Samozřejmě, že pokud někdo nesnáší jehly a omdlévá i při braní krve, bude to snášet hůř a měl by to předem říct tomu, kdo mu piercing dělá. Trochu více bolí piercing brady (zejména když se protahuje kulička). Piercing v obličeji se poměrně rychle hojí (pokud dodržujete pravidla uvedená zde a nevznikají žádné větší komplikace). Piercing pupíku se hojí déle, ale dá se to v pohodě snést, navíc by se měl dělat v zimě, takže pod oblečením nikdo nic nevidí. Nejbolestivější a nejdéle hojící se, je určitě piercing genitálií. Připravte se na to, že budete muset na čas oželit sexuální hrátky a věnovat se spíše péči o novou náušničku :)

Historie piercingu

Historie piercingu sahá tisíce let zpátky (důkazem jsou mumifikovaná těla, která mají v ušních lalůčcích 7mm velké díry), ale původně jeho funkce nebyla zkrášlovací, měla ryze rituální charakter. I dnes se spousta kmenů v zapadlých částech světa podobně zkrášluje, na aplikaci používají třeba střep nebo polotupý nůž a jako ozdoby jim slouží dřevo, korálky, vlastně cokoli, co najdou a můžou použít. Nemají ani tušení, že to samé dělají civilizovaní lidé :)

Materiály pro piercing, rizika

Piercing je slovo z angličtiny a znamená propíchnout. A propíchnout lze dnes skoro cokoli. Náušnice, které se pro piercing používají jsou nejčastěji z chirurgické oceli nebo z titanu, vyvarovala bych se stříbra a jiných kovů (na nikl rovnou zapomeňte), může dojít k infekci nebo alergii apod. Na trhu jsou k dispozici i další možnosti, např. silikonové okrasy, jež se navlékají na kuličky, dále kuličky s vsazenými kaménky, s materiálem, jež reaguje fluorescencí, či svítí při UV záření (diskotéky).

Piercing do pupíku

piercing pupíkuPiercing pupíku je vesměs výmyslem naší doby. Nejčastější náušnice jsou barbelly ozdobené třeba kamínky. Aplikace téměř nebolí, jen při provlíkáním náušnice to trochu štípne. Hojení trvá kolem 14 dnů, ale při správném ošetření je bez problémů. Chce to dávat pozor, aby jste o něj nezavadili třeba oblečením při oblékání a svlékání, ale i to se dá přežít. První dny je vhodné používat třeba Framykoin, ale né dlouhodobě, je to antibiotikum. Vhodná je mořská sůl nebo antibakteriální mýdla (některé salony vám doporučí mast z lékárny nebo si ji tam rovnou můžete koupit, řiďte se jejich radami). Nedoporučuji používat líh nebo kysličník, protože místo hodně vysuší. Čas od času náušnici protočte a bude to v pohodě.

Piercing jazyka

piercing jazykaPiercing jazyka je jedním z nejpopulárnějších vůbec. Možná za to může jeho částečné utajení, možná to, že je provokativně sexy a znásobí účinky orálního sexu. Jazyk je sval, uprostřed něhož je "žlábek", kam by se měl umístit piercing. Nevedou tudy žádné cévy ani tepny, vyhýbají se mu i chuťové pohárky. Náušnice, která je nejčastěji používaná pro piercing jazyka je barbella. Její délku a šířku by vám měl doporučit ten, kdo piercing aplikuje. Nicméně nejčastější průměr je 1,6mm a délka 20mm. Po aplikace dochází k otoku (ten může způsobit šišlání), čím více je piercing jazyka umístěn vzadu, tím větší je i otok. Zhruba po týdnu dochází k postupnému zmenšování otoku. Celková doba hojení trvá cca 10-14 dní. V průběhu hojení používejte ústní vodu ředěnou 1:1 s vodou po každém jídle, kouření atd. (5-10krát denně) po dobu 3 týdnů.
//<![CDATA[ //]]>
Hned po propíchnutí se vyvarujte jídla i kouření a cizích slin :). Během hojení nejezte příliš studená nebo příliš teplá jídla a neužívejte antibiotika. Při jakékoli komplikace nebo nekončícím hojení informujte salón, kde vám piercing aplikovali. Otázkou je, zda piercing jazyka ničí sklovinu. Pokud si budete často s náušnicí hrát a "cinkat" s ní o zuby, pravděpodobně si zubní sklovinu poškodíte, ale samotný fakt, že v puse máte náušnici, zubům nevadí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JIMENEZNichole JIMENEZNichole | E-mail | Web | 5. prosince 2011 v 8:26 | Reagovat

People in the world get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a> in different banks, because that is simple.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama