#°#°#°#°# I aM SoRRy, I cAn'T bE pErFeCt ... YoUr LuC!ŠeK #°#°#°#°#

Pitva mimozemšťana (??)

22. února 2008 v 14:33

P I T V A M I M O Z E M Š Ť A N A (??)

Kdo - Jack Barnet, Kde - ???, Kdy - 4. července 1947
Kauza pitvy mimozemšťana, který bývá považován za bytost z objektu havarovaného u Roswellu 4. července 1947, začala až v roce 1995 a od té doby ufology z celého světa nenechává spát. Předmětem doličným je film, o jehož stáří, původu, účelu i autorovi není nic známo, a pokud něco ano, vedou se o tom mezi ufology spory.
Film, zachycující pitvu neznámé bytosti, natočil prý Jack Barnett v roce 1947. V létě toho roku dostal od Pentagonu za úkol zdokumentovat pitvu nějaké bytosti, a k tomuto účelu byl vybaven několika filmy. K vyvolání však vrátil jen část z nich a zbytek si z neznámých důvodů nechal. V roce 1994 Barnett filmy prodal za 150 000 dolarů britskému filmovému producentovi Rayovi Santillimu, který mu navíc slíbil, že zachová jeho inkognito. 5.května 1995 proběhlo v Londýně první promítání filmu, na které byli pozváni vybraní ufologové, ale jen ti, kteří neuvažují příliš kriticky. Film zachycující pitvu tajemné bytosti pak doslova oblétl celý svět a stal se z něho dobrý byznys i přes to, že kolem něj existuje tolik nejasností.
Otázkou například zůstává, kdy byl film natočen. K tvrzení, že to bylo v roce 1947 nemáme žádné důkazy. Německý ufolog Michael Hesemann sice dal výrobci, firmě Kodak, film k posouzení, ale závěr expertů zněl, že film mohl být natočen v roce 1927, 1947 nebo 1967. K tomuto zjištění došli experti na základě emulzního čísla, které se každých dvacet let opakuje. Číslo je ovšem na film při výrobě naexponováno, a dá se tedy uvažovat i o tom, že může dojít k jeho záměrné úpravě. Rok 1927 ufologové zavrhli a stále se drželi roku 1947, který se zdál být z hlediska tehdejších ufologických událostí pro vznik filmu nejpravděpodobnější. Škoda jen, že doposud nikdo neudělal expertizu citlivé vrstvy filmu, která by do diskusí okolo roku jeho výroby vnesla konečně jasno.
Nejasností je ale celá řada. Mnohé z nich byly už potvrzeny nebo naopak vyvráceny v řadě knih, které se touto událostí zabývají. Byly již vyřčeny desítky spekulací, které se snažily původ filmu osvětlit. Jedna z nich například tvrdí, že jde především o velice dobrý byznys - veřejné promítání filmu vždy přitáhlo velké množství senzacechtivých lidí, kteří neváhali zaplatit horentní vstupné. Video
alším otazníkem, a to dost podstatným, je i to, jak Barnett k filmům vlastně přišel. Představa, že Pentagon někoho vybaví citlivým materiálem, aby mohl nafilmovat průběh utajované události, kterou by pitva mimozemšťana bezesporu byla, a ten pak vrátí jen část exponovaných filmů a zbytek si vyvolá sám, je vzhledem k proslulé americké pečlivosti značně nepravděpodobná.Kazety se záběry pitvy se ve světě běžně prodávají třeba i za 100 německých marek.
Byla to pitva aliena?
Za zamyšlení stojí jistě i domněnka, že se jedná o dokonalou zpravodajskou hru. Situace po vítězství ve druhé světové válce totiž nebyla pro světové mocnosti stabilní a začal závod o to, kdo bude silnější a bude tak mít ve světě lepší postavení. Když Američané svrhli první atomovou bombu, museli se jim Rusové rychle vyrovnat, což učinili během několika měsíců. Následovaly další události, soupeření se
Nezdá se vám to? Nevadí, ale přesto tato hypotéza stojí za zamyšlení. Vysvětlení události však může být ještě prozaičtější! Film nese značku Kodak, tak proč by nemohlo jít o dobrý tah reklamního oddělení firmy? Filmy Kodak - filmy pro ufology! Vzhledem k tomu, kolik bylo o pitvě domnělého mimozemšťana napsáno a kde všude byl film promítán, by to jis
Německý ufolog Dr. Johannes Fiebag vyslovil zase jinou domněnku. Podle něho může být film autentický, nezachycuje však pitvu mimozemšťana, ale člověka postiženého syndromem předčasného stárnutí. Lidé postižení touto chorobou se dožívají maximálně dvaceti let a často trpí nějakou genetickou anomálií - třeba šesti prsty na končetinách.
stupňovalo, a to vše vyvrcholilo kosmickým programem a studenou válkou. Američané možná plánovali vypustit na veřejnost fámu o tom, že spolupracují s mimozemšťany, což by mohlo změnit situaci a pomyslné váhy by se převážily na stranu USA. Možná proto byla použita osoba Jacka Barnetta, který měl tento film natočit a pak jej zveřejnit. Z nějakého důvodu však Spojené státy od svého úmyslu ustoupily a Barnettovi po celém plánu zbylo jen několik filmů. Na celou událost se zapomnělo a možná, že na ni zapomněl i sám Barnett. Když však viděl, jak mnoho lidé devadesátých let touží po senzacích a jsou za ně ochotni obětovat i nemalé peníze, rozhodl se této skutečnosti využít ve svůj prospěch. A co potom stáří filmu? Film mohl být pořízen kdykoliv. Pokud by se jednalo o zpravodajskou hru, nebyl by problém emulzní číslo vyrobit dodatečně. A proč potom nevybrat rok 1947, když zprávy o havárii UFO u Roswellu oblétly celý světě nebyl špatný obchodní tah.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama